ПОГЛАВАР РИМОКАТОЛИЧКЕ ЦРКВЕ ИМА ПОРУКУ ЗА СВЕТ Папа Фрања позвао на дипломатију наде
ПАПА Фрања данас је у сусрету са представницима дипломатског кора акредитованим у Ватикану позвао на дипломатију наде, засновану на истини, праштању, слободи и правди.
Фото (AP Photo/Andrew Medichini)
Поглавар римокатоличке цркве позвао је све људе да оставе по страни “логику конфронтације” и да радије усвоје “логику сусретања, како у будућности не бисмо били безнадежно удаљени једни од других.
Он је такође поручио да у овој години, која је Јубиларна за римокатоличку цркву, треба да кренемо напред као ходочасници наде, посвећени изградњи будућег мира.
Папа је изнео своју визију “дипломатије наде” која може да отера облаке рата уз нове ветрове мира.
Он је истовремено захвалио италијанским властима на напорима да припреме Рим за дочек милиона ходочасника који ће посетити италијанску престоницу у Јубиларној 2025. години.
БОНУС ВИДЕО: ПАПА ОТПУТОВАО У ИРАК: Историјска посета под надзором 10. 000 војника
Препоручујемо
ИСТОРИЈСКИ ПОТЕЗ ПАПЕ ФРАЊЕ: Прва жена у врху Католичке цркве у Ватикану
06. 01. 2025. у 14:12
"ПОЛОЖИМО ОРУЖЈЕ У УКРАЈИНИ!" Папа Фрања позвао да се „отворе врата“ миру
25. 12. 2024. у 13:34
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)