РАЗОРАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ЈАПАН: Издато упозорење на цунами
СНАЖАН земљотрес јачине 6,9 степени Рихтерове скале погодио је Јапан, јавља ЕМСЦ.

Фото: Printscreen
Око 21.19 сати у префектури Мијазаки дошло је до јаког земљотреса са максималним сеизмичким интензитетом нижим од 5.
Према подацима Јапанске метеоролошке агенције, епицентар земљотреса био је у мору Хјуга-нада, дубина епицентра била је приближно 30 километара, а магнитуда, која указује на размере земљотреса, процењена је на 6,9.
Тренутно је издато упозорење за цунами за префектуре Кочи и Мијазаки.
Ако се цунами и плима поклопе, цунами ће бити још већи, па морате бити опрезни, наводи се у обавештењу.

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)