''ПОЛИТИЧКИ ЦУНАМИ'' Председник Међународног суда правде Наваф Салам именован за премијера Либана
ПРЕДСЕДНИК Међународног суда правде Наваф Салам именован је данас за следећег премијера Либана, јавља Си-Ен-Ен.

Фото: Shutterstock/Илустрација
Аоунов избор и Саламово именовање означавају крај више од две године дугог вакума власти у Либану, навео је Cи-Ен-Ен.
Консултације о именовању следећег премијера покренуо је избор Ауна у парламенту у четвртак, након снажног притиска Саудијске Арабије.
Он је сунитски муслиман, а сунити припада позиција премијера у Либану и био је кандидат за премијера два пута раније у последњих неколико година.
Стекао је међународну славу прошле године након што је изабран за председника Међународног суда правде и био председавајући у случају Јужне Африке која је оптужила Израел за геноцид, навео је Cи-Ен-Ен.
Поједини медији су упоредили именовање Салама са "цунамијем".
Он је одлучио да се кандидује јуче ујутро, објавили су локални медији.
Пре тога, актуелни премијер Наџиб Микати сматран је највероватнијим кандидатом за ту функцију.
Лидер парламентарног блока Хезболаха Мохамед Рад рекао је да је именовање Салама посејало "поделу" у земљи и да се нада да ће кабинет поштовати "конфесионални пакт о подели власти".
БОНУС ВИДЕО: ИЗРАЕЛСКИ НАПАД: Војска гађала више локација у јужном Либану
Препоручујемо

ЛИБАНСКИ ПАРЛАМЕНТ ИЗАБРАО НОВОГ ВОЂУ: Генерал постао председник након 12 покушаја
09. 01. 2025. у 15:39

БЕЗБЕДЊАЦИ: Нова сиријска администрација увела ограничења Либанцима да пређу границу
03. 01. 2025. у 20:07

ОГЛАСИО СЕ ШЕФ ДИПЛОМАТИЈЕ ЛИБАНА: Ево чему се нада када је Сирија у питању
26. 12. 2024. у 18:57

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)