ДРЖАВНИ УДАР У СЛОВАЧКОЈ? Фицо упозорен, опозиција се спрема за "Мајдан" уз подршку страних снага
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо открио је да га је обавештајна служба земље упозорила да постоји план да се изведе пуч.

Foto: Tanjug/AP
Фицо је рекао да иза овог плана стоји словачка опозиција и да се спрема да га сруши државним ударом.
- Не могу да именујем никога, не могу да помињем околности, али са пуном озбиљношћу и одговорношћу могу да кажем да се словачка опозиција спрема за "Мајдан" - навео је Фицо, а преноси грчки портал pronews.gr.
- Словачка опозиција се спрема да заузме владине зграде и на сарадњу са страним снагама - рекао је даље Фицо, коментаришући изјаву СИС-а (Словачке обавештајне службе) о операцији за дестабилизацију земље.
Из СИС-а је раније саопштено да су добили информацију о организовању дугорочне операције утицаја на дестабилизацију Словачке.
Словачка опозиција оптужила је у уторак премијера Словачке да је положио темељ за излазак те земље из Европске уније, али је одустала од свог предлога за изгласавање неповерења њему, и његовој влади, пренео је Ројтерс.
Опозиција је саопштила да је повукла предлог у знак протеста због Фицове одлуке да се дебата затвори за јавност, уз образложење да ће се на њој расправљати о тајним информацијама.
Препоручујемо

НЕМА НЕДОУМИЦА, РУСИЈА СЕ НЕ ОДРИЧЕ РАТНОГ ПЛЕНА: Фицо сматра да је нереално повлачење руских трупа са освојених територија
20. 01. 2025. у 19:13 >> 19:13

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

КРИСТИЈАН НА МУКАМА: "Деца су нам у болници, по цео дан примају инфузије, не одвајамо се од њих"
КРИСТИЈАН Голубовић огласио се из Клиничко-болничког центра Земун, где се тренутно налази заједно са супругом Кристином Спалевић. Њихова деца тренутно су хоспитализовани, а породица пролази кроз тежак период.
28. 07. 2025. у 22:12
Коментари (0)