ПОГЛЕДАЈТЕ – НЕМИРИ У КОНГУ: Демонстранти напали и амбасаде САД, Холандије и Француске (ВИДЕО)
28. 01. 2025. у 16:49
ХОЛАНДСКА амбасада у Киншаси, главном граду Демократске Републике Конго (ДРК), била је данас поподне на мети демонстраната, заједно са неколико страних дипломатских мисија.
Повезане вести
СТРАВИЧНИ ПРИЗОРИ СМРТИ, УНИШТЕНА ВОЈНА ТЕХНИКА Букти још један рат у Африци: Побуњеници заузели град, потрага за владиним снагама
ПОБУЊЕНИЧКА група М23 учврстила је своју контролу над стратешким градом Увиром на истоку Демократске Републике Конго, потврдили су локални становници, док влада у Киншаси упозорава да напредовање побуњеника, које подржава Руанда, угрожава мировне напоре америчког председника Доналда Трампа, пише Ројтерс.
12. 12. 2025. у 22:22
Најновије из рубрике
(МАПА) ФРОНТ СЕ ЛОМИ У ЗАПОРОЖЈУ Спрема се нови котао за ВСУ: Русија циља комуникације око Орехова док ЕУ преузима терет рата (ВИДЕО)
У ЗАПОРОШКОЈ области интензивира се борба за контролу комуникација, при чему руска војска, након заузимања Белогорије, у садејству групација „Дњепар“ и „Запад“ ствара услове за оперативно опкољавање Ореховског округа.
13. 01. 2026. у 17:11
ОСОБА ПАЛА КРОЗ ПОЗОР, ЛЕКАРИ ЈОЈ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Свему наводно претходио сукоб
ПОЛИЦИЈА и Хитна помоћ интервенирале су на раскршћу Супилове и Загребачке улице у Вараждину, где се, према првим информацијама, догодила тешка несрећа.
13. 01. 2026. у 17:02
ИПАК НЕЋЕ ДА ШАЉУ ТРУПЕ У УКРАЈИНУ? Лондон оклева: Наша војска неће доћи без гаранција безбедности
ЛОНДОН неће упутити своје трупе у Украјину док не буде уверен у њихову безбедност, изјавио је начелник Штаба одбране британских Оружаних снага, главни маршал авијације Ричард Најтон, преносе РИА Новости.
13. 01. 2026. у 16:51
ОВО ЈЕ ДЕВОЈКА КОЈА ЈЕ ИЗАЗВАЛА ПОЖАР У ШВАЈЦАРСКОЈ: Подигла прскалицу која је запалила плафон (ФОТО/ВИДЕО)
КОНОБАРИЦА са кацигом, која је највероватније ненамерно покренула пожар, звала се Цијане Панин. Она је погинула у новогодишњој ноћи, након што су покушаји реанимације остали без успеха.
13. 01. 2026. у 16:37
МОРАЈУ БИТИ СВЕСНИ СТРАШНИХ ПОСЛЕДИЦА: Русија о претњама САД новим војним ударима на Иран
ПРЕТЊЕ Вашингтона новим војним ударима на иранску територију су категорички неприхватљиве, изјавила је Марија Захарова, портпарол руског Министарства спољних послова, коментаришући ситуацију у Исламској Републици.
13. 01. 2026. у 16:37
Коментари (0)