САСТАЈУ СЕ ТРАМП И НЕТАЊАХУ: Очекују их битни разговори који се тичу Блиског истока
ИЗРАЕЛСКИ премијер Бењамин Нетањаху састаће се данас са америчким председником Доналдом Трампом, а очекује се да ће тема разговора бити будућност примирја у Гази, као и начини за сузбијање иранске претње.

Фото: Танјуг/АП/Новости илустрација
Разговори ће бити одржани у тренутку када се преговори између Израела и Хамаса настављају у вези са другом фазом примирја и ослобађањем талаца, пренео је Ројтерс.
Очекује се да ће Нетањаху и Трамп одржати заједничку конференцију за новинаре. Иако је Трамп током свог првог мандата остварио неколико успеха са Нетањахуом, укључујући пресељење америчке амбасаде у Јерусалим и потписивање споразума о нормализацији односа између Израела и неколико арапских земаља, такозвани Абрахамови споразуми, изазов може буде питање нормализације односа са Саудијском Арабијом, истиче агенција.
Саудијска Арабија, која је била кључна у оквиру тих споразума, захтева договор у вези са Палестином, што је супротно ставу Нетањахуове владе. У фокусу разговора биће и иранска претња, јер су односи између Израела и Ирана у последње време додатно ескалирали. Трамп и Нетањаху обавезали су се да неће дозволити Ирану да развије нуклеарно оружје.
(Танјуг)
Препоручујемо


,,ОРЕШНИК" СТИЖЕ У ОВУ ЗЕМЉУ: Русија пружила пуну ракетну одбрану комшијама
04. 02. 2025. у 07:36

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)