ЗЕЛЕНСКИ ОПЛЕО ПО АМЕРИЦИ: Зарадили су милијарде долара од рата у Украјини

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

05. 02. 2025. у 15:27

ПРЕДСЕДНИК Володимир Зеленски изјавио је да су Сједињене Америчке Државе зарадиле милијарде долара од рата у Украјини, захваљујући великим уговорима о наоружавању.

ЗЕЛЕНСКИ ОПЛЕО ПО АМЕРИЦИ: Зарадили су милијарде долара од рата у Украјини

Фото Танјуг/АП

Зеленски је истакао да су америчке компаније оствариле велике приходе, чак и кроз лиценцирање, захваљујући огромној потражњи за оружјем и опремом. 

- Америчке компаније зарадиле су милионе чак и на лиценцама, јер имају канцеларије у Европи. Дакле, ово су милијарде прихода. И верујем да је то донео овај рат - рекао је Зеленски у интервјуу британском новинару Пирсу Моргану. 

Навео је да су САД стекле драгоцено борбено искуство у рату, јер се америчко оружје користило у Украјини.

(Унијан)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО? Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система патриот Украјини

"ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО?" Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система "патриот" Украјини

ТО ЈЕ била велика нада у заштити од Путинових ракета: у понедељак је председник САД Доналд Трамп најавио да ће Украјини бити испоручено оружје, али да ће Европљани морати све да плате. Сада се испоставља да Немачка неће само финансирати, већ ће морати и сама да испоручи сопствену противваздушну одбрану, иако је већ сада у дефициту, пише немачки Билд.

19. 07. 2025. у 10:22

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца

КАБИНЕТ бившег немачког канцелара Олафа Шолца издвојио је скоро 590.000 евра из јавних средстава за шминкање и уређивање изгледа државних функционера у периоду од 2022. до марта 2025. године, пише Билд позивајући се на податке немачке владе.

19. 07. 2025. у 11:16

Коментари (0)

ОМР ГРУПА ПОСТАЈЕ ЕКСКЛУЗИВНИ ДИСТРИБУТЕР АУТОМОБИЛСКИХ БРЕНДОВА КОМПАНИЈЕ CHANGAN ЗА ЗАПАДНИ БАЛКАН