"НИЈЕ ПОТРЕБНО ПО СВАКУ ЦЕНУ": Рјабков о преговорима са САД

06. 02. 2025. у 08:31

РЈАБКОВ је оценио да би САД требало да предузму први корак ка нормализацији односа и поручио да је Москва спремна за преговоре, преноси Интерфакс.

НИЈЕ ПОТРЕБНО ПО СВАКУ ЦЕНУ: Рјабков о преговорима са САД

FOTO: EPA

- Русија је спремна да разговара са САД у режиму тешких преговора узимајући у обзир реалност ситуације у вези са Украјином, унапред одређен амерички избор и наш национални интерес - рекао је Рјабков.

Он је додао да одлуке сада морају да доносе амерички председник Трамп и његов тим. Раније у среду, портпарол руског Кремља Дмитриј Песков изјавио је да су у току контакти између Русије и САД на нивоу појединачних ресора и да су у последње време интензивирани.

- Контакти између појединих ресора постоје и интензивирани су у последње време - рекао је Песков новинарима, коментаришући изјаву америчког председника Доналда Трампа да САД воде конструктивне преговоре са руском и украјинском страном.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Британска војска на коленима! Не може ни дивизију да пошаље, а хоће да влада Арктиком