ТРЕЋА ПУЦЊАВА У БРИСЕЛУ ЗА 24 САТА: Има рањених - огласило се тужилаштво

Биљана Ристивојевић

06. 02. 2025. у 11:49

ЈЕДНА особа је рањена у још једној пуцњави у близини метро станице Клемансо у општини Андерлехт у Бриселу током прошле ноћи, а пуцњаве се доводе у везу са споровима између нарко-банди, саопштило је бриселско јавно тужилаштво.

ТРЕЋА ПУЦЊАВА У БРИСЕЛУ ЗА 24 САТА: Има рањених - огласило се тужилаштво

Фото: Профимедиа/Илустрација

Тужилац је навео да је нападач користио пиштољ, као и да је повређена особа, која је задобила прострелну рану на нози, пребачена у болницу, пренео је Брисел тајмс.

Тужиоци су одмах изашли на лице места.

То је други инцидент у близини станице Клемансо за два дана, након пуцњаве која се догодила у среду.

- За 24 сата имали смо три пуцњаве: две у Андерлехту и једну у Сен Жосе-тен-Нуду. Имамо двојицу осумњичених за које се верује да су тренутно у бекству - саопштило је тужилаштво.

Пуцњава на станици метроа Клемансо догодила се у среду, а снимци са надзорних камера који круже интернетом приказују две особе које носе калашњикове и отварају ватру испред станице.

Осумњичени нису ухапшени након претраге полиције.

На другој страни Брисела у среду се такође догодила још једна пуцњава у којој су повређене две особе у Сен-Жосе-тен-Ноду, а нападачи су успели да побегну.

Још није јасно да ли је инцидент повезан са пуцњавом у Андерлехту.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.

17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

Коментари (0)

ДАРКО МИЛИЧИЋ УЛЕТЕО НА ТЕРЕН ЗБОГ СИНА: Једва дошао себи због онога што је Лазар урадио - и он, и жена Зорана (ФОТО/ВИДЕО)