ПРЕКИД ВАТРЕ У УКРАЈИНИ КАО ТРОЈАНСКИ КОЊ ЗАПАДА: Захарова отркила зашто би замрзавање конфликта било неприхватљиво за Русију

Mina Izgarević

06. 02. 2025. у 19:08

ПОРТПАРОЛКА министарства спољних послова Русије Марија Захарова изјавила је данас да је за Москву неприхватљив привремени прекид ватре у Украјини.

ПРЕКИД ВАТРЕ У УКРАЈИНИ КАО ТРОЈАНСКИ КОЊ ЗАПАДА: Захарова отркила зашто би  замрзавање конфликта било неприхватљиво за Русију

Фото: Профимедиа

- Привремени прекид ватре или, како многи кажу, замрзавање сукоба је неприхватљиво -  рекла је Захарова, а пренео Интерфакс.

Према њеним речима, тако нешто би користио Запад, колективно или појединачно, за јачање војног потенцијала кијевског режима и за покушај оружане војне освете.

- Потребни су нам поуздани, правно обавезујући споразуми и механизми који би гарантовали да се криза више неће поновити - навела је Захарова.

Она је рекла да би основ за такве споразуме могло да буде оно што је договорено у пролеће 2022. године током неколико рунди руско-украјинских преговора у Белорусији и Турској.

Захарова је истакла да је током преговора вођених 2022. године планирано да гаранти споразума буду сталне чланице Савета безбедности УН, као и Немачка, Израел, Италија, Канада, Пољска и Турска, додајући да се ова листа стално мењала.

- Како ће се могући договори формирати у будућности и ко ће бити њихови гаранти, показаће резултати нових преговора и новог преговарачког процеса, када буду покренути и када се одрже - рекла је Захарова.

Споразум из 2022. године, који није усвојен, предвиђао је, између осталог, да Украјина усвоји геополитичку неутралност, да се не учлани у НАТО, ограничи величину својих оружаних снага и додели источној Украјини посебан статус.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО БИ МОГАО ДА БУДЕ НАЈВЕЋИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ Трамп раскринкао медије који фабрикују лажне вести

"ОВО БИ МОГАО ДА БУДЕ НАЈВЕЋИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ" Трамп раскринкао медије који фабрикују лажне вести

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да су Америчка агенција за међународни развој (УСАИД) и друге агенције украле милијарде долара како би се правиле лажне афирмативне вести о Демократској партији.

06. 02. 2025. у 13:39

Коментари (0)

ПОМАМА! Спавање са залепљеним устима је хит код врхунских фудбалера, ево и зашто