"ТРАМПОВЕ САНКЦИЈЕ МКС-у ПОТПУНО РАЗУМЉИВЕ" Сијарто: Суд који је "дискредитовао читав међународни судски систем"

МИНИСТАР спољних послова Мађарске Петер Сијарто изјавио је данас да је одлука председника САД Доналда Трампа да уведе санкције Међународном суду за ратне злочине (ИЦЦ) "потпуно разумљива".

ТРАМПОВЕ САНКЦИЈЕ МКС-у ПОТПУНО РАЗУМЉИВЕ Сијарто: Суд који је дискредитовао читав међународни судски систем

FOTO: AP/Tanjug

Сијарто је на Фејсбуку навео да је ИЦЦ постао "пристрасан политички алат" који је "дискредитовао читав међународни судски систем", пренео је МТИ.

Он је додао да је суд допринео повећању несигурности у деловима света који су већ у тешкој ситуацији.

Такође је напоменуо да Мађарска тренутно преиспитује своју сарадњу са тим судом.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

СЕЛАКОВИЋ И СИЈАРТО У СУБОТИЦИ: Србија и Мађарска потписале споразум о граничној контроли

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

СТРАХ ОД РУСИЈЕ ПРЕД НАТО САМИТ: Европа спрема Источни штит од Финске до Румуније - посебно их брине Ахилова пета