"НЕТАНЈАХУОВ АВИОН ИЗБЕГАО КАНАДСКИ ВАЗДУШНИ ПРОСТОР" Кан: Међународни кривични суд издао налог за хапшење израелског премијера
АВИОН којим се израелски премијер Бењамин Нетањаху враћао из САД променио је путању како би избегао канадски ваздушни простор због налога за хапшење који је Међународни кривични суд (ИЦЦ) издао против Нетањахуа због ратних злочина, известио је данас израелски јавни емитер Кан.

Foto: Profimedia
Канада је потписница Римског статута ИЦЦ-а, што значи да је законски обавезна да ухапси Нетанјахуа ако уђе на територију те земље.
Прошлог месеца су канадски званичници рекли да ће испоштовати налог и ухапсити израелског премијера уколико се нађе на канадској територији, пише Тајмс оф Израел. Израел и САД нису чланице Међународног кривичног суда.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ЕВАКУАЦИЈА У КАНАДИ: Бесне пожари
Препоручујемо

ТРАМП РЕШЕН: Спреман сам да играм игру колико год Мексико и Канада то желе
03. 02. 2025. у 07:42

САСТАЈУ СЕ ТРАМП И НЕТАЊАХУ: Очекују их битни разговори који се тичу Блиског истока
04. 02. 2025. у 07:45

"ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ" Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну
СРПСКА радикална странка (СРС) подсећа надлежне да је остало још 48 сати до испуњења рока који су дали полицији да ослободи центар Земуна од блокадера који блокадама обележавају границе Независне државе Хрватске.
07. 07. 2025. у 16:38

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

ЈЕЗИВ СНИМАК: Човека прогутао питон дуг 8,5 метара
ЛОКАЛАЦ по имену Ла Ноти (61) нападнут је од стране змије од 8,5 метара док је чувао своју стоку у југоисточном Сулавесију у Индонезији у петак ујутру.
07. 07. 2025. у 17:26
Коментари (0)