РУСКИ СУХОЈ СУ-24 УЛЕТЕО У ВАЗДУШНИ ПРОСТОР ПОЉСКЕ: Варшавске службе реаговале, ево како

11. 02. 2025. у 20:46

РУСКИ војни авион Сухој - СУ-24 МП улетео је данас у ваздушни простор Пољске у области Гдањског залива у Балтичком мору, саопштено је из Оперативне команде пољских оружаних снага.

РУСКИ СУХОЈ СУ-24 УЛЕТЕО У ВАЗДУШНИ ПРОСТОР ПОЉСКЕ: Варшавске службе реаговале, ево како

Foto: Printskrin Youtube/ Минобороны России

Из Русије је саопштено да је до тога дошло због квара навигационог система.

Војни авион летео је на 6,5 километара унутар пољског ваздушног простора, где се задржао нешто више од једног минута, након чега је променио курс.

Пољске службе суконтактирале руске колеге које су потврдиле нарушавање ваздушног простора, наводећи да је до тога дошло због квара на навигационом систему авиона.

- Рута лета је одмах промењена након интервенције навигатора Оружаних снага Руске Федерације - саопштено је из пољских служби. 

Авион је летео изнад руске енклаве Калињинград, навела је руска служба.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

РУСКИ АВИОН СУ-34 У АКЦИЈИ: Погледајте како пилот бомбардује мету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

УЈДУРМА И СКАНДАЛ У ТИРАНИ Славна Албанка тражи ОСТАВКУ АИ министарке - Раму ЛИЧНО тужила: Неповратна и велика штета је нанета