САВЕЗНИК, ПАРТНЕР ИЛИ ПРОТИВНИК: Откривено како Трамп заиста гледа на Русију и Путина?
САД доживљавају Русију као конкурента у региону, а понекад и противника, али истовремено не искључују различите видове билатералне сарадње, саопштила је званична представница Беле куће Керолајн Ливит.

Foto: Tanjug/Profimedia
Новинари су питали Ливит како актуелни председник САД Доналд Трамп гледа на Русију и њеног председника Владимира Путина – „као савезника, партнера, конкурента или противника“.
- Мислим да ова земља гледа на Путина и Русију као на конкурента у региону, а понекад и као на противника. Али, као што је председник више пута говорио, он цени могућност да одржава дипломатске односе са лидерима широм света, налази додирне тачке и истовремено да критикује када је то неопходно, водећи се принципом постизања мира посредством силе - одговорила је Ливит.
Коментаришући могућност територијалних уступака Украјине у корист Русије, она је напоменула да Трамп не открива детаље својих ставова о окончању украјинског сукоба.
- Као што су у прошлости показали успешно завршени послови, један од разлога због којих је председник Трамп тако ефикасан преговарач је тај што не открива своја очекивања ни од једне стране - казала је Ливит.
Према њеним речима, водећу улогу у овим преговорима имају „поред председника, и висококвалификовани представници којима је он наложио да воде дијалог и са Путином и са Зеленским“.
Ливит је напоменула да специјални изасланик америчког председника за Украјину Кит Келог и даље игра кључну улогу у напорима САД да окончају украјински сукоб.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо

"НЕКА БОГ БЛАГОСЛОВИ НАРОДЕ РУСИЈЕ И УКРАЈИНЕ!": Трамп цео сат разговарао са Зеленским
12. 02. 2025. у 20:24

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ У ЕВРОПИ: Откривени агенти, радили за Трампа - познато шта им је био план
ДАНСКА влада је опозвала отправника послова САД у земљи након што су обавештајне службе тамо откриле да најмање три америчка држављанина раде на "операцијама утицаја" на Гренланду како би земљу удаљили од Данске и приближили САД.
27. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)