СЕНАТ ПОТВРДИО: Роберт Ф. Кенеди нови министар здравља САД
СЕНАТ је потврдио Роберта Ф. Кенедија млађег за министра здравља и људских служби.
Фото: ЕПА
Гласање је готово у потпуности било подељено по страначким линијама, са 52 републиканца који су гласали за и 48 демократа који су били против. Бивши лидер републиканаца Мич Меконел био је једини републиканац који је гласао против, јавља Тхе Гуардиан.
Републикански сенатори углавном су прихватили Кенедијеву визију, у својим говорима понављајући његов нови слоган "Учинимо Америку поново здравом".
Прошле недеље, сенатор Том Тили из Северне Каролине рекао је да се нада да ће Кенеди "отићи до краја" у смањењу трошкова здравствене заштите и побољшању здравља Американаца. Ипак, један од скептика – сенатор Бил Касиди, лекар из Луизијане – захтевао је уверавања да Кенеди неће мењати постојеће препоруке о вакцинама пре него што му пружи подршку.
Препоручујемо
ГОРИ СИМБОЛ ЗАГРЕБА: Погледајте снимак огромног пожара - Ватра гута небодер (ВИДЕО)
18. 11. 2025. у 08:22
Ко се пресели на ово ОСТРВО добија кућу, земљу и 500 евра сваког месеца
18. 11. 2025. у 07:51
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца
ДВОЈИЦА мушкарца ухапшена су, па пуштена на слободу уз кауцију, након што је мобилни телефон постављен у Доњем дому британског парламента како би пуштао "сексуалне звукове" током посланичких питања британском премијеру Киру Стармеру.
16. 11. 2025. у 20:32
Коментари (0)