НОВА МАСКОВА СЕЧА КАДРОВА: Без посла још 6.000, нема поштеђених у бирократији
КАМПАЊА америчког председника Доналда Трампа и његовог саветника Илона Маска за радикално смањење америчке бирократије проширила се данас на још хиљаде радника у многим областима, од обезбеђивања националног нуклеарног оружја до бриге о војним ветеранима.

Фото: AP Photo/Evan Vucci
Отпуштено је око 1.200 до 2.000 радника у Министарству енергетике, укључујући стотине запослених задужених да надгледају нуклеарне залихе, преноси Ројтерс позивајући се на своје изворе.
Званичници из Канцеларије за управљање кадровима, која надгледа запошљавање на савезном нивоу, састали су се у четвртак са агенцијама, саветујући им да отпусте своје запослене на пробном раду, каже особа која је упозната са тим.
Број отпуштања се повећава, али је ове недеље најмање 6.000 запослених у седам одељења и агенција отпуштено, пише Ројтерс.
Трамп сматра да је савезна влада превише гломазна и да се превише новца губи на расипање и превару.
Савезна влада има око 36 милијарди долара дуга и прошле године је имала дефицит од 1,8 милијарди долара, а постоји двостраначки договор о потреби за реформом владе.
Међутим, демократе у Конгресу кажу да Трамп задире у уставну надлежност законодавног тела над федералном потрошњом, иако су његови колеге републиканци који контролишу већину у оба дома Конгреса у великој мери подржали те потезе.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо

АМЕРИЧКИ ВОЈНИЦИ ПРОНАЂЕНИ МРТВИ НА ГРАНИЦИ СА БЕЛОРУСИЈОМ: Нестали током вежбе, узбуна у НАТО
ЧЕТИРИ америчка војника која су нестала током НАТО вежби у Литванији су погинула, јавио је портал ЛРТ (Литванска радио-телевизија), позивајући се на изворе.
26. 03. 2025. у 17:16

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

МИЛИЦА БЕЗ ПОСЛА: Трагачица добила отказ, завршила на Бироу за запошљавање - као технолошки вишак! Од тада није нашла нови
ЈОКАНОВИЋЕВА се налази на Бироу за запошљавање, а ову тему јавно је покренула водитељка РТС-а Тања Петернек Алексић.
28. 03. 2025. у 15:24
Коментари (0)