ЗЕЛЕНСКИ ДОПУТОВАО У УАЕ: Док се истовремено спрема састанак делегација САД и Русија у С. Арабији
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски допутовао је са супругом Оленом Зеленском у званичну посету Уједињеним Арапским Емиратима.
Фото Profimedia
Сврха посете УАЕ је и разговор о инвестицијама, економском партнерству и "великом хуманитарном програму", објавио је председник Украјине на свом Телеграм каналу, пренео је Униан.
- Приоритет је да се више наших људи врати кући из заточеништва - нагласио је он.
Раније данас украјинска министарка економије Јулија Свириденко навела је да је делегација украјинске владе допутовала у Саудијску Арабију како би припремила посету Зеленског тој земљи.
- У наредним данима одржаћемо десетине састанака како бисмо се припремили за посету Владимира Зеленског Саудијској Арабији - написала је она у објави на Фејсбуку.
Истовремено, изасланик Беле куће за Блиски исток Стив Виткоф потврдио је да ће вечерас отпутовати у Саудијску Арабију, на разговоре о окончању рата Русије против Украјине.
Према речима Виткофа, представници Украјине неће бити присутни на разговорима.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИ ОБЈАВИЛИ СНИМАК: Бука мотора, звук пуцњаве....
Препоручујемо
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
29. 12. 2025. у 17:38
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)