ЛАВРОВ И УШАКОВ СТИГЛИ У РИЈАД: У Саудијској Арабији се очекују разговори делегација Русије и САД о Украјини
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров и помоћник председника Русије Јуриј Ушаков допутовали су у Саудијску Арабију где ће бити одржани преговори делегација Русије и САД о Украјини.

Фото: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool/Shutterstock/Илустрација
Очекује се да ће се сутра одржати састанак руске и америчке делегације у саудијској престоници, Ријаду, пренеле су РИА Новости.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков раније је саопштио да ће руску страну представљати Лавров и Ушаков који ће са америчким колегама разговарати о обнављању билатералних односа, као и о припремама за састанак председника САД Доналда Трампа и руског лидера Владимира Путина и могућим преговорима за мир у Украјини.
ЦНН је јавио да ће у америчкој делегацији бити државни секретар Марко Рубио, Трампов саветник за националну безбедност Мајк Валц и специјални изасланик за Блиски исток Стивен Виткоф.
Пре одласка у Саудијску Арабију, Лавров је напоменуо да је предлог за одржавање састанка дошао са америчке стране, а да руски представници желе да саслушају своје колеге.
Лавров је навео да ће преговарачки тимови Русије и САД пренети резултате састанка у Ријаду Путину и Трампу, који ће потом одлучити о даљим корацима.
Путин и Трамп одржали су 12. фебруара телефонски разговор током којег су, како је саопштио портпарол Кремља Дмитриј Песков, разговарали о питањима која се односе на размену руских и америчких држављана, као и на решавање ситуације у Украјини.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо

ЗАПАДНИ МЕДИЈИ: САД би могле повући трупе са Балтика у светлу преговора са Русијом
17. 02. 2025. у 18:16

ТРАМПОВ ИЗАСЛАНИК ЗА УКРАЈИНУ: Нико Зеленском и Украјини неће наметнути мировни споразум
17. 02. 2025. у 18:05

ЗАПАДНИ МЕДИЈИ: Путин припрема тим озбиљних професионалаца за преговоре са САД
14. 02. 2025. у 22:11

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)