„ОВАКО ИЗГЛЕДА КОМПЕТЕНТНО ЛИДЕРСТВО“ Маск: Трампов савезник о разговорима Америке и Русије
„ОВАКО изгледа компетентно лидерство“, написао је технолошки тајкун и савезник председника Доналда Трампа на Икс.

Foto: Tanjug
Милијардер Илон Маск, главни савезник америчког председника Доналда Трампа, поздравио је долазак руске делегације у Саудијску Арабију уочи првих директних руско-америчких преговора о украјинском сукобу.
Власник компаније Тесла, SpaceX и Икс поново су објавили извод из руског сегмента вести о доласку делегације коју предводи министар спољних послова Сергеј Лавров у Ријад.
- Овако изгледа компетентно руководство - написао је на Икс.
У видео снимку који је поделио Маск, новинар Јевгениј Попов питао је Јурија Ушакова, највишег спољнополитичког помоћника председника Владимира Путина, о расположењу уочи преговора у уторак по локалном времену.
- Видећемо. Најважније је сада да почнемо праву нормализацију односа између нас и Вашингтона - рекао је Ушаков Попову на писти.
Маск, који је поклонио 20.000 Старлинк интернет терминала Украјини 2022. године, од тада се залаже против даље ескалације између Русије и САД.
- Улазимо у трећи светски рат са једном глупом одлуком за другом - рекао је Маск 2023.
Састанак у уторак биће први лични америчко-руски преговори откако је Москва покренула своју војну операцију у Украјини 2022. године.
Док је администрација бившег америчког председника Џоа Бајдена водила политику „изолације” Русије на светској сцени, Трамп је обећао да ће брзо посредовати у окончању сукоба и критиковао је свог претходника што је напустио дипломатију у корист безусловне војне подршке Кијеву.
Председник Владимир Путин рекао је прошле године да је кампања за изолацију Русије „пропала“, с обзиром на продубљивање веза Москве са великим економијама ван Европе и Северне Америке, укључујући Кину, Индију и Бразил.
Амерички државни секретар Марко Рубио састао се у понедељак са саудијским престолонаследником Мохамедом бин Салманом, а очекује се да ће се састати и са Лавровом.
Трамп је разговарао са Путином телефоном 12. фебруара, што је наљутило украјинске присталице ЕУ, који су били заслепљени разговором.
Украјински лидер Владимир Зеленски рекао је да Кијев "неће признати" било какве преговоре који се воде без његовог одобрења.
Он је, међутим, признао да Украјина има „мале шансе“ да победи без америчке подршке.
(рт.цом)
БОНУС ВИДЕО:
РУСКО МИНИСТАРСТВО ОБЈАВИЛО: Снимци дејстава специјалних снага Русије у Украјини
Препоручујемо

ГДЕ СУ ПУТИН И ТРАМП ДОК СЕ ОДРЖАВАЈУ ПРЕГОВОРИ У РИЈАДУ? Цео свет поставља ово питање
18. 02. 2025. у 11:58

"СЛУШАЈ, МАЛИ"! Ћерка Доналда Трампа се јавно захвалила Николи Јокићу
18. 02. 2025. у 08:20

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.
17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

ИЗ СВИХ УГЛОВА: 32 године млађа жена нашег глумца се скинула у бикини (ФОТО)
МАРИЈА је објавила читав низ фотографија. Она је позирала у бикинију и фотографисала се из свих могућих углова.
18. 08. 2025. у 22:13
Коментари (0)