ЕУ И КИЈЕВ У ПАНИЦИ ЗБОГ ПРЕГОВОРА У РИЈАДУ: Америка и Русија помрсили конце либералним глобалистима
ПРЕГОВОРИ између САД и Русије у Ријаду, које су обе земље окарактерисале као конструктивне и усмерене на постизање резултата, могли да укажу на значајан помак у приступу Вашингтона према Москви, пише „Њујорк тајмс“.
Фото: ЕПА
- Тај сусрет је најновији у низу оштрих заокрета администрације Трампа у одбијању покушаја Запада да се изолује Русија - наводи лист.
Сада Вашингтон показује да је спреман за сарадњу, констатује „Њујорк тајмс“ .
Истовремено, наводи се да се у Европи и Украјини може појавити бојазан у вези са могућим договорима Русије и Америке с обзиром на то су савезници Вашингтона до сада позивали на жесток однос према Москви.
Подсетимо, специјални изасланик америчког председника Стив Виткоф рекао је за разговоре у Ријаду да су били позитивни и да Вашингтон није могао ни да замисли бољи исход.
Француски „Паризијен“ пише да су преговори у Ријаду изазвали озбиљну забринутост у Кијеву.
Како се наводи, један од циљева састанка било је и обнављање односа између САД и Русије, као и припреме сусрета Владимира Путина и Доналда Трампа.
- Политичаре у Кијеву и европским престоницама од ове амбициозне агенде хвата језа. Они су забринути да се зближавање Москве и Вашингтона одвија мимо њих - наводи се у чланку.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО - ТУГА НЕ ЈЕЊАВА: Одржан шестогогишњи помен Шабану Шаулићу, породица и пријатељи га не заборављају
Препоручујемо
СВЕ ЈЕ ЗАВРШЕНО, РАКЕТА "ОРЕШНИК" СТИЖЕ У ОВУ ЗЕМЉУ: "Никоме не претимо, ово је одговор на ескалацију у региону"
РУСКИ ракетни систем "Орешник" биће стављен у борбену готовост у Белорусији у децембру ове године, саопштила је портпаролка председника Белорусије Александра Лукашенка, Наталија Ејсмонт.
28. 10. 2025. у 19:57
ВУЧИЋ О ПОРУЦИ ИЗ АМЕРИКЕ И НИС-У: Е баш вам хвала, драги партнери, поруку смо разумели одавно
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић говорио је о притисцима Сједињених Америчких Држава на Србију да се у потпуности елиминише руско већинско власништво у Нафтној индустрији Србије (НИС).
28. 10. 2025. у 18:18
Удала се за 25 лета старијег чобанина, доживела шок кад је умро
Марсел Амфу је читав свој живот живео једноставно. Његова кућа није имала ни струје ни воде. То му је омогућило да уштеди огромне суме новца.
28. 10. 2025. у 21:37
Коментари (0)