ЈЕРМАК ПОСЛЕ КРИТИКЕ ТРАМПА: Рачунамо на подршку Америке напорима Кијева
УКРАЈИНА рачуна на континуирану америчку помоћ, као и на отворене и поверљиве односе са Сједињеним Америчким Државама, изјавио је шеф кабинета Владимира Зеленског Андреј Јермак након критика америчког председника Доналда Трампа на рачун украјинског руководства.

Foto: Profimedia
-Данас ми је драго да пожелим добродошлицу у Кијев специјалном представнику америчког председника за Украјину и Русију Киту Келогу... Рачунамо на наставак америчке подршке нашој земљи. Желимо да односи наших земаља остану отворени, да буду засновани на поверењу и принципима заједничког успеха, написао је Јермак на свом Телеграму.
Трамп је раније на конференцији за новинаре изразио разочарање што Украјина у протекле три године није искористила прилику да преговара са Русијом и очува скоро сву своју територију, а сада је незадовољна јер је састанак руских и америчких представника одржан без њеног учешћа.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ДОСТА ЦЕНЗУРЕ И ЋУТАЊА Евросонг скандал, огласио се премијер Шпаније: "А Русију сте могли?"
ДВОСТРУКИ аршини...
19. 05. 2025. у 19:03
Коментари (0)