КОЛИКО ЈЕ НОВЦА ПОТРОШИЛА НЕМАЧКА ЗА РАТ У УКРАЈИНИ? Немачки министар дао податак
ПРЕМА Волфгангу Шмиту министру за специјалне послове, Немачка је пружила више помоћи Украјини него било која друга европска земља. Даље се наводи да је такав трошак озбиљан изазов.
Фото: Танјуг
Према његовим речима, Немачка је пружила више помоћи Украјини него било која друга европска земља.
- Са издацима за избеглице потрошили смо више од 40 милијарди евра - рекао је политичар у интервјуу шпанском листу Ел Паи. - Када је избио рат, нисмо имали довољну одбрамбену индустрију која би могла да задовољи све потребе - додао је он.
- Чак и за богату земљу као што је Немачка, издвајање таквих средстава представља озбиљан изазов истакао је Шмит .
- У коалиционој влади није било консензуса о коришћењу нових кредита за подршку Украјини - рекао је он.
Према речима немачког министра, циљ Берлина је био да обезбеди да грађани земље подржавају напоре да се подржи Кијев.
- У једном тренутку појавила се занимљива ситуација, где су нас медији критиковали да не дајемо довољно оружја Украјини, док нас је скоро половина становништва, посебно на истоку Немачке, оптуживала да продужавамо рат - закључио је Шмит.
(ТАСС)
Препоручујемо
МОСКВА РЕАГОВАЛА НА ВУЧИЋЕВЕ РЕЧИ: Ово ће се догодити у најкраћем могућем року
04. 01. 2025. у 14:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)