"НЕМАЧКОЈ ЈЕ ЛЕВИЦА ГОТОВА" Мерц: Уверен сам у победу ЦДУ/ЦСУ
ОПОЗИЦИОНИ кандидат за канцелара Немачке Фридрих Мерц изјавио је синоћ да је уверен да ће коалиција ЦДУ/ЦСУ победити на данашњим парламентарним изборима, истакавши да је левица у тој земљи ''готова''.

Фото. Танјуг
- Левица је готова. У Немачкој више нема левичарске политике и левичарске већине. Унија ће још једном правити политику за већину становништва - рекао је он.
Мерц је, такође, најавио да наредна влада, уколико он постане канцелар, неће имати комбиновано министарство за економију и климу, преноси НТВ.
Лидер ЦСУ Маркус Седер рекао је да ће, ако Мерц буде изабран, у Немачкој "коначно поново бити буржоаско-конзервативне политике".
Седер је, такође, искључио могућност формирања коалиције са Зеленим или Алтернативном за Немачку (АфД), рекавши да чланови АфД ''годинама путују у Русију на догађаје'' због чега су, како је навео, под јаким утицајем Москве.
- Не желим да будем део евроазијске интересне заједнице и не желим да нас Русија дугорочно преузме - рекао је Седер.
Истовремено, канцелар Олаф Шолц је рекао да жели да остане у Бундестагу ако добије директан мандат у Потсдаму.
У Немачкој се данас одржавају превремени парламентарни избори на којима по анкетама највећу подршку грађана има Хришћанско-демократска и Хришћанско-социјална унија Баварске (ЦДУ-ЦСУ), док је на другом месту Алтернатива за Немачку.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Народ у Немачкој не толерише инциденте које изазивају лажни еколози
Препоручујемо

ШОЛЦ И МЕРЦ У ЖЕСТОКОЈ ДЕБАТИ: Супротстављене визије Немачке пред изборе
10. 02. 2025. у 07:42

КОЈЕ СТРАНКЕ ЋЕ ЧИНИТИ СЛЕДЕЋУ НЕМАЧКУ ВЛАДУ? Питање канцелара није на дневном реду
07. 02. 2025. у 00:11

ПУР-ПЕНА ИЗБОРНА ТЕМА У НЕМАЧКОЈ: Полиција тврди да Руси ангажују људе за саботаже
11. 02. 2025. у 16:17

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном
У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".
28. 09. 2025. у 08:33
Коментари (0)