ЛАВРОВ ЈАСАН У АНКАРИ: Русија неће прекинути сукоб док не добије шта жели
"РУСИЈА је детаљно обавестила Турску о руско-америчким преговорима, а Москва ће наставити контакте са Вашингтоном", рекао је шеф руске дипломатије.
Сергеј Лавров, Фото АП
- Опција тренутне обуставе војних дејстава дуж линије додира и промишљања даљих корака неће одговарати Русији - казао је Лавров.
Осим тога, шеф руске дипломатије је нагласио да мора да постоји "гвоздени" споразум о не уласку Украјине у НАТО.
Foto: Shutterstock
Он је напоменуо да су Русија и Украјина биле можда сат времена удаљене од мировног споразума током преговора у Истанбулу у пролеће 2022. године.
Такође је напоменуо да није видео изјаву Трамповог специјалног изасланика Стива Виткофа о могућности склапања споразума о Украјини на основу Истанбулских споразума, али да је руски лидер Владимир Путин више пута изнео такав предлог.
Он је навео да је Русија детаљно обавестила Турску о руско-америчким преговорима, те и да ће Москва наставити контакте са Вашингтоном.
Лавров је напоменуо да је састанак у Ријаду дао наду за нормалан дијалог са САД.
Заузврат, министар иностраних послова Турске Хакан Фидан је оценио да Анкара сматра да крај украјинског сукоба захтева одрживо решење.
Фото Танјуг/АП
- Турска је спремна да буде домаћин преговора о Украјини. Турска сматра корисним да развија односе са Русијом у контексту актуелне међународне ситуације - казао је Фидан.
Он је разговор са Лавровом назвао продуктивним и изразио жељу за већом сарадњом.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО:
ПАКИСТАН ЛАНСИРАО ПРВУ БАЛИСТИЧКУ РАКЕТУ: Пројектил опремљен јединственим навигационим системом
Препоручујемо
ЗАХАРОВА НАЈАВИЛА: Лавров ускоро иде у велику посету, најважнија питања на дневном реду
23. 02. 2025. у 15:37
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)