АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Русија и САД сутра разговарају о раду амбасада

ПРЕДСТАВНИЦИ Русије и Сједињених Америчких Држава састаће се у четвртак како би размотрили оперативна питања која се односе на рад амбасада и конзулата, преноси ТВ Си-Ен-Ен, позивајући се на представника Стејт департмента.

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Русија и САД сутра разговарају о раду амбасада

Фото: Профимедиа/Илустрација

-На дневном реду нема политичких или безбедносних питања, Украјина такође није тема о којој ће се дискутовати, наводи се у чланку.

Према речима представника америчког дипломатског ресора, продуктивност предстојећих преговора постаће очигледна у најскорије време.

-Конструктивност ове дискусије испољиће се веома брза: или ће питања бити решена или неће, истакао је он.

Наглашава се да ће агенда такође укључивати питања кадровска питања, визе, „дипломатско банкарство“ и друге теме.

Раније данас, шеф руске дипломатије Сергеј Лавров изјавио је да ће руско-амерички састанак о питању нормализације рада амбасада две земље бити одржан 27. фебруара у Истанбулу.

Претходно, 18. фебруара одржан је састанак делегација Русије и представника нове америчке администрације у Ријаду, који су обе стране оцениле као конструктиван.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ШИПТАРИ ПОНИЖАВАЈУ СРБЕ НА ВИДОВДАН: Упуство терориста нашем народу како да се понаша у својој земљи (ФОТО)