НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ ИЗ ВАТИКАНА: Папа Фрања враћен на механичку вентилацију због респираторне инсуфицијенције

Новости онлајн

03. 03. 2025. у 19:55

ПАПА Фрања, који је хоспитализован због оборстране упале плућа, у току дана је доживео две епизоде ​​акутне респираторне инсуфицијенције, што је захтевало употребу неинвазивне механичке вентилације, саопштио је Ватикан.

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ ИЗ ВАТИКАНА: Папа Фрања враћен на механичку вентилацију због респираторне инсуфицијенције

Фото (AP Photo/Andrew Medichini)

Из Ватикана је претходно саопштено да је папа скинут са респиратора и да се налази у стабилном стању, након што је у болници провео две недеље, преноси Ројтерс.

Папа се од 14. фебруара налази у римској болници Ђемели, у коју је смештен због обостране упале плућа. Лекари су потврдили да је папа посебно подложан плућним инфекцијама јер је као младић оболео од плеуритиса и један део плућног крила му је тада хируршки одстрањен.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

МАЛИ ОДГОВОРИО ШАРОВИЋУ И ПОКИДАО: Пример како струка матира демагогију

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

Са панела „ЕТС и ЦБАМ – шта је за Србију и регион боље?“ ОИЕ инвестиције шанса за преговоре са ЕУ