КОРУПЦИЈСКИ СКАНДАЛ ВИСОКОГ ПРОФИЛА: Два члана Европског парламента уплетена у аферу
БЕЛГИЈСКИ савезни тужилац затражио је од Европског парламента да укине имунитет за још два члана Европског парламента из групе социјалиста и демократа у текућој истрази у Катаргету, јавља италијанска новинска агенција АНСА.
Фото АП
Још два имена појавила су се у корупцијском скандалу високог профила који је потресао Европски парламент 2022. Истрага се фокусира на наводе да су Катар и Мароко подмићивали званичнике ЕУ да утичу на кључне одлуке, што је довело до вишеструких хапшења и значајних политичких последица.
Према белгијском листу Ле Соир, у питању су посланици италијанског С&Д-а Алессандра Моретти и Елисабетта Гуалмини – чланице италијанске Демократске партије.
Дугогодишњи посланици у Европском парламенту Морети и Галмини наводно су повезани са Катаргејтом кроз текстове са италијанским послаником ЕП Антонио Панцеријем, оптуженим прошлог децембра, заједно са својим сарадницима. Како наводи Ле Соир, Гуалминијево име се први пут појавило у предмету у новембру 2022.
Захтев је послат Бироу Европског парламента виших посланика, а биће објављен на пленарној седници у Стразбуру следећег понедељка пре него што се упути на разматрање Одбору за правне послове (ЈУРИ).
Препоручујемо
"ДЕМОКРАТИЈА УБИЈА" Војни лидер ове земље јавно саопштио да избора више неће бити
03. 04. 2026. у 11:59
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)