ЗЕЛЕНСКИ СЕ ПОВУКАО ПРЕД ТРАМПОМ: Украјина остаје зависна од америчке подршке
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је неминовно морао да одступи и да се повинује председнику САД Доналду Трампу после скандалозног састанка 28. фебруара у Белој кући, будући да Кијев тренутно нема стварне алтернативе америчкој подршци у Европи, пише швајцарски лист „Ноје Цирхер цајтунг“.

FOTO: Tanjug/AP
- Владимир Зеленски се у уторак увече покорио неизбежном. У писаној изјави повиновао се Доналду Трампу. Чинећи то, Зеленски је коначно предузео корак који је требало да предузме одмах након неуспелог састанка са Трампом у Вашингтону.
Да је Зеленски истрајао у свом поносу, бес и отуђење између Европе и Америке додатно би продубили, и то на штету Украјине - наводи лист.
Аутори чланка пишу да Украјина нема алтернативу помоћи Вашингтона.
- Реалност је таква да је европска коалиција оних који су спремни да наставе да пружају војну подршку Украјини и даље само фикција.
Она не може просто да надокнади заштиту коју је пружала Америка. Зеленски и његови европски партнери су му јасно ставили до знања да и све даље зависи од помоћи и добре воље Американаца - подсећа „Ноје Цирхер цајтунг“.
Подсетимо, амерички председник Доналд Трамп рекао је да је примио писмо Владимира Зеленског у којем је изразио спремност да започне дијалог о миру.
Владимир Зеленски је 28. фебруара стигао у Белу кућу да се састане са Трампом. Током разговора дошло је до свађе између њих, током које је Трамп указао Зеленском на његоо непоштовање, а амерички потпредседник Џеј Ди Венс је истакао да је заборавио да захвали Вашингтону на подршци коју пружа Кијеву.
Конференција за новинаре после састанка је отказана, а није дошло ни до потписивања споразума о минералним ресурсима између САД и Украјине.
Трамп је касније нагласио да је Зеленски показао непоштовање и неспремност да мирним путем реши украјински сукоб.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо

ШОЛЦ СА ЗЕЛЕНСКИМ: Трамп има кључну улогу у мировним преговорима са Русијом
05. 03. 2025. у 14:10

"АКО ХОЋЕТЕ, ДОЂИТЕ": Лукашенко позвао Трампа, Путина и Зеленског на преговоре у Минск
05. 03. 2025. у 09:50

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (0)