УКРАЈИНСКИ КОМАНДАНТ ОПЛЕО ПО НАТО: Њихове снаге нису спремне за модерно ратовање!
ОРУЖАНЕ снаге НАТО нису спремне за модерно ратовање дроновима, који су ефикаснији и економичнији за употребу на бојном пољу у поређењу са ракетама противваздушне одбране, изјавио је данас командант украјинских Снага беспилотних система Вадим Сухаревски.

Фото: Shutterstock
- Да није било дронова, ствари би биле много горе. Дронови су оно што нам омогућава да асиметрично одговоримо када је непријатељ већи, јачи и напада - навео је он.
Он је рекао да је циљ Украјине да стекне предност користећи вештачку интелигенцију, распоређујући више земаљских дронова и тестирајући ласере за обарање руских беспилотних летелица, преноси Ројтерс.
- То је само основна математика. Колико кошта да се направи пројектил који обара Шахед? И колико кошта распоређивање брода, авиона и система противваздушне одбране да се пуца на њега?", нагласио је Сухаревски. Он је рекао да је Украјина уништила више од 60 одсто циљева користећи дронове и рекао да на фронту делује на хиљаде самоуправљајућих копнених возила, што смањује ризик за војнике.
Сухаревски је истакао да Украјина није у стању да у потпуности задовољи потребе јуришних дронова за муницијом, која се обично испоручује одвојено од дронова, али је нагласио да су неке јединице почеле да производе сопствену муницију.
Премијер Украјине Денис Шмихаљ претходно је изјавио да Украјина ове године планира да произведе 2,5 милиона борбених дронова, у поређењу са милион прошле године, пише Униан.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ФАКТОР РИЗИКА: Тамара је отишла у Уганду и имала је један племенити циљ
Препоручујемо

ЗЕЛЕНСКИ СА СЛОВЕНАЧКИМ ПРЕМИЈЕРОМ: Мировни план ће бити готов у блиској будућности
05. 03. 2025. у 18:00

САКС ОПЕТ "ЗАЛЕДИО" КИЈЕВ: Имамо важније ствари од будућности Луганска и Доњецка
05. 03. 2025. у 16:56

"НЕ ЖЕЛИМ ДА УВЛАЧИМ БРИТАНИЈУ У РАТ СА РУСИЈОМ" Стармер јасан по овом питању
05. 03. 2025. у 16:56

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)