НЕМАЧКИ МЕДИЈИ: У току преговори САД и Русије о Северном току

ВАШИНГТОН и Москва преговарају о великом споразуму који би омогућио наставак извоза руске енергије, известио је немачки лист "Коректив".

НЕМАЧКИ МЕДИЈИ: У току преговори САД и Русије о Северном току

Фото Танјуг/АП

Потенцијални договор могао би да укључи америчке компаније које купују неке делове инфраструктуре гасовода Северни ток, као и уделе у три немачке рафинерије, тренутно у власништву подружнице руског енергетског гиганта "Росњефта", наводи се у извештају.

Разговори укључују и услове за наставак извоза руске нафте и гаса у ЕУ. Лист наводи да би споразум могао бити део ширег договора између Москве и Вашингтона о прекиду ватр у Украјини. Ни Москва ни Вашингтон нису званично коментарисали извештај.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху