ВЕНС НАЛАЗИ РЕШЕЊЕ ЗА ТИКТОК: До овог датума биће све познато
СПОРАЗУМ који ће омогућити пословање кинеског ТикТока у Америци биће постигнут до 5. априла, што је рок који је одредио председник Америке Доналд Трамп, казао је потпредседник САД Џеј Ди Венс.
Фото: Профимедиа
У интервјуу који је дао за Ен-Би-Си њуз, Венс је изјавио да верује да ће оквир за стварање "посебног америчког ТикТок предузећа" бити успостављен до априлског рока, чак иако коначна документација не буде у потпуности завршена.
Судбина ове популарне друштвене мреже неизвесна је од прошле године, када је тадашњи амерички председник Џозеф Бајден потписао закон који приморава кинеског власника ТикТока, компанију "Бајт Денс" да прода апликацију неком не-кинеском купцу или се суочи са забраном у САД.
Трамп је задужио Венса и саветника за националну безбедност Мајкла Волца да пронађу купца са седиштем у САД. Првог дана мандата, Трамп је потписао извршну наредбу којом је наложио државном тужиоцу да одложи спровођење забране на 75 дана, дајући ТикТоку рок до 5. априла да осигура америчког купца.
Председник САД је навео да администрација тренутно разговара са четири потенцијалне групе купаца, али их није именовао. Уз то је наговестио да је спреман да одобри продужење рока ако споразум не буде финализован на време.
У медијима се појављује име софтверске компаније "Оракл" као кандидата који је убрзао преговоре са Белом кућом о договору за управљање ТикТоком. Али оно што мучи тамошње званичнике јесте питање – колику ће контролу над апликацијом задржати кинеска компанија "Бајт Денс"?
Ова апликација има десетине милиона корисника, а њена вредност је процењена на 50 милијарду долара.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
У ТЕЛУ УКРАЈИНСКОГ ВОЈНИКА НАЂЕНА ГРАНАТА? Леш враћен из Русије, хитно евакуисана мртвачница (ФОТО)
ТОКОМ обдукције страдалог украјинског војника, чије је тело враћено из Русије у склопу размене, форензичари су наводно открили неексплодирану гранату. Због опасности, особље мртвачнице је евакуисано, а контрадиверзионе екипе и стручњаци за разминирање уклонили су и уништили експлозив.
14. 03. 2026. у 07:49
Коментари (0)