ЗЕЛЕНСКИ: Врло брзо може доћи до прекида напада на руске енергетске објекте

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

20. 03. 2025. у 00:11

УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је данас да врло брзо може доћи до успостављања прекида напада на енергетске објекте са Русијом, додајући да ће Украјина реципрочно одговорити ако Русија прекрши такав прекид ватре.

ЗЕЛЕНСКИ: Врло брзо може доћи до прекида напада на руске енергетске објекте

Sean Kilpatrick/The Canadian Press

Он је новинарима рекао да је имао “вероватно најсадржањнији” телефонски разговор са америчким председником Доналдом Трампом и да није осећао да је био под притиском, узев у обзир да је то био њихов први разговор након састанка у Овалном кабинету прошлог месеца, а који је завршен свађом, преноси Ројтерс.

Раније данас Блумберг је пренео да је Зеленски током телефонског разговора с Трампом пристао да обустави ударе на руску енергетску инфраструктуру.

Разговор Зеленског и Трампа догодио се дан након што је руски Владимир Путин рекао Трампу да би био спреман да ограничи нападе на енергетску инфраструктуру Украјине, али није пристао на потпуни прекид ватре који су САД настојале.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - Степинчево између верског култа и политичког терета

ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета

ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.

11. 02. 2026. у 20:13

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

СУБОТИЧАНИН ИСПИСАО ЈЕДНУ ОД НАЈЛУЂИХ ПРИЧА У ИСТОРИЈИ СПОРТСКОГ КЛАЂЕЊА:  Три добитна тикета у SOCCERBETU – 30 милиона динара!