ФБИ ЈУРИ НАСИЛНИКЕ ПРОТИВ МАСКА: Биро формирао радну групу да пронађе вандале који оштећују "Теслине" аутомобиле и салоне
ПОСЛЕ учесталих напада на аутомобиле марке "Тесла", компаније америчког милијардера Илона Маска, једног од најближих сарадника шефа Беле куће Доналда Трампа, амерички Федерални истражни биро (ФБИ) основао је посебну групу да се сузбију слични инциденти. Посао ће бити поверен десеточланом одељењу које ће заједно са Бироом за алкохол, дуван, ватрено оружје и експлозив радити на томе да се вандали пронађу и казне.
Фото Танјуг/АП
- Ово је домаћи тероризам. Одговорни ће бити гоњени, ухваћени и изведени пред лице правде - истакао је директор ФБИ Кеш Пател на "Иксу".
Исту формулацију употребила је и државна тужитељка Пем Бонди, пошто је особа обучена у црно пуцала и запалила неколико "Теслиних" возила у објекту за поправку у Лас Вегасу. Министраство правде раније је објавило да ће сузбити све већи број напада на електричне аутомобиле Маскове компаније.
Током викенда ФБИ је апеловао на грађане да обрате пажњу на знаке могућег напада на "Теслине" продавнице аутомобила, укључујући појединце који надгледају или покушавају да провале у компанију или јој упућују претње на интернету. Инциденти против "Тесле" догодили су се у најмање девет држава, саопштио је ФБИ, напомињући да се чини да се они дешавају преко ноћи и да их спроводе "усамљени преступници".
Минулих месеци "Теслина" возила и објекти нашли су се на удару вандала у Невади, Јужној Каролини, Орегону, Масачусетсу, Вашингтону и Колораду. Нападачи су бацали Молотовљеве коктеле, пуцали из ватреног оружја, шарали салоне и аутомобиле спрејевима. Наводно је једна жена чак напала продавца аутомобила. Осим тога, одржано је и више протеста против компаније.
Маск је оценио да нема сумње да су испаљивање метака у "Теслине" продавнице и паљење аутомобила акти тероризма.
- "Тесла" само прави електричне аутомобиле и није урадила ништа да заслужи ове зле нападе - поручио је он у објави на "Иксу".
Компанија најбогатијег човека на планети се, такође, суочава и са падом акција и бојкотом купаца. Председник САД је недавно рекао да ће купити "Теслин" аутомобил у знак подршке Маску и критиковао све који бојкотују ту компанију.
- Илон Маск је ставио све на коцку како би помогао нашој нацији и ради фантастичан посао. Међутим, припадници радикалне левице, као и обично, покушавају илегално и у договору да бојкотују компанију "Тесла", једног од највећих светских произвођача аутомобила, само да би напали и нашкодили Илону и свему за шта се он залаже - навео је Трамп на својој друштвеној мрежи.
Палили и у Берлину
НАПАДИ на "Теслине" аутомобиле догодили су се и ван САД. Пре две недеље вандали су запалили четири возила у Берлину. Немачка полиција саопштила је да су четвороточкаши запаљени у насељима Плантервалд и Штеглиц у Берлину, напоменувши да се не могу одбацити политички мотиви за овакав чин. У Немачкој су, такође, недавно били одржани протести против Маска, након што је подржао крајње десничарску партију Алтернатива за Немачку, уочи парламентарних избора одржаних у фебруару.
Препоручујемо
Оман позива на дипломатију због безбедности пловидбе кроз Ормуски мореуз
27. 04. 2026. у 00:22
Када закон престане да важи: ИЦЕ супротно одлуци суда привео мајку и 5 деце
27. 04. 2026. у 00:11
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)
РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.
26. 04. 2026. у 13:30
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)