РОБИЈА ЗА БРИТАНЦЕ: Лондон кажњава све оне који не пријаве сарадњу са Русијом
ЛИЦИМА која у Великој Британији не пријаве сваку делатност која се спроводи у складу са споразумом са Русијом прети казна затвора до пет година, саопштило је британско Министарство унутрашњих послова.

Фото: Б. Д.
-Свако ко ради за руску државу у Великој Британији мораће да пријави своју делатност или ризикује да оде у затвор“, наводи се у саопштењу.
У уторак је британска влада најавила да ће Русији наметнути највиши, тзв. појачани, ниво контроле у оквиру предстојеће Шеме регистрације страног утицаја (ФИРС). Она би требало да обезбеди контролу над страним утицајем у земљи и обухвата два нивоа. Други, појачани режим контроле примењује се на земље за које Лондон сматра да представљају ризик по националну безбедност. Лица у Великој Британији биће у обавези да пријаве сваку делатност која се обавља према споразумима са тим земљама или по налогу ових земаља.
Како се наводи, сви прекршаји у вези са регистрацијом у ФИРС-у кажњиви су казном затвора до пет година и/или новчаном казном. Наведена кршења, између осталог, укључују нерегистровање делатности, давање лажних информација, неажурирање података приликом промене параметара сарадње и друго.
На списку лица и структура са којима ће бити потребно извештавати о споразумима налазе се председник Русије и његова администрација, Савет безбедности Русије и Државни савет, влада и сви њени ресори, Савезна скупштина, оружане снаге, специјалне службе, правосуђе, као и неке странке.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо

НЕПРИКОСНОВЕНА ПРЕВЛАСТ У ВАЗДУХУ: Ловац са правим борбеним искуством - Су-35С (ВИДЕО)
01. 04. 2025. у 06:45

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)