БРОЈ СТРАДАЛИХ У ЗЕМЉОТРЕСУ У МЈАНМАРУ ПОРАСТАО НА 3.145: У Бангкоку погинуле 22 особе, 35 повређено
БРОЈ погинулих у земљотресу који је погодио Мјанмар пре скоро недељу дана порастао је на 3.145, саопштилИ су локални медији
AP Photo/Sakchai Lalit
У саопштењу је наведено да је 4.589 особа повређено, док се 221 особа води као нестала, пренела је Синхуа.
Епицентар земљотреса јачине 7,7 степени Рихтерове скале био је у близини Мандалаја, другог по величини града у Мјанмару.
Потрес је срушио хиљаде зграда, оштетио путеве и уништио мостове у више региона. Локални медији су пренели да је број погинулих много већи од званичних података, а због прекида телекомуникација и тешко доступних подручја очекује се да би бројке могле да порасту.
Земљотрес се осетио и у Бангкоку, где је срушена недовршена зграда.
У рушевинама се и даље трага за преживелима.
У Бангкоку су погинуле 22 особе, док је 35 повређено, углавном услед урушавања недовршеног небодера.
(Танјуг)
Препоручујемо
НОВИ ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО МЈАНМАР: Снага потреса 5,3 степена Рихтерове скале
02. 04. 2025. у 19:09
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)