МОЋНА ПОРУКА МАРИН ЛЕ ПЕН: Искористићемо сва могућа правна средства како бисмо се изборили да учествујемо на изборима
ЛИДЕР француске странке Национално окупљање Марин Ле Пен изјавила је данас да ће се мирно борити против судске пресуде којом јој је на пет година забрањено бављење политиком, додајући да јој инспирацију даје амерички активиста за људска права Мартин Лутер Кинг, пренели су данас француски медији.
Фото: Горан Чворовић
Она је у видео обраћању упућеном лидеру италијанске странке Лига, Матеу Салвинију, истакла да инспирацију налази у борби убијеног америчког активисте за људска права, пренела је телевизија БФМТВ.
- Ми ћемо следити пример Мартина Лутера Кинга. Он се борио за људска права, а грађанска права француског народа су данас доведена у питање. Наша борба биће мирна и демократска - поручила је Ле Пен на скупу Лиге у Фиренци.
Она је додала да се РН никада неће предати пред насиљем и кршењем демократије.
- Искористићемо сва могућа правна средства како бисмо се изборили да учествујемо на изборима 2027. и поразимо овај покушај да се укине функционисање демократије у Француској - поручила је Ле Пен.
Салвини јој је захвалио на поруци, додајући да је данас важан дан за њу и њену странку на чијем скупу би она касније требало да се обрати. Истовремено, РН је данас у центру Париза организовала скуп подршке Ле Пеновој након пресуде којом је суд прошле недеље осудио њу и двадесетак чланова странке због наводне проневере фондова ЕУ. Ле Пен неће моћи да се кандидује на председничким изборима 2027. осим ако не буде успела да преиначи одлуку суда у року од 18 месеци, а такође је осуђена на четири године затвора.
Препоручујемо
БАЈРУ О СКУПУ ПОДРШКЕ ЛЕ ПЕНОВОЈ: Није пожељно демонстрирати против судске пресуде
05. 04. 2025. у 21:26
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)