ПРВИ КОРАК НА ПУТУ ДА ПОСТАНЕ РИМОКАТОЛИЧКИ СВЕТАЦ: Папа Фрања прогласио Антониа Гаудија за преподобног

Новости онлајн

14. 04. 2025. у 18:20

ПАПА Фрања је данас прогласио архитекту култне катедрале "Саграда фамилиа" у Барселони, Антониа Гаудија "преподобним" због његових "херојских врлина", што је први корак на путу да он постане римокатолички светац, пренела је Анса.

ПРВИ КОРАК НА ПУТУ ДА ПОСТАНЕ РИМОКАТОЛИЧКИ СВЕТАЦ: Папа Фрања прогласио Антониа Гаудија за преподобног

Claudio Testa

Гауди, који је умро након што га је трамвај ударио 1926. године у 74. години, дизајнирао је модернистичко ремек-дело "Саграда фамилиа" 1883. године, а после Првог светског рата је посветио сву своју енергију његовој изградњи, проводећи своје последње године живота у католичкој преданости.

Проглашење Гаудија свецем је покренула надбискупија у Барселони 1998. године, а такав захтев је послат у Ватикан 2003. године.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

ХЛАДАН ТУШ ИЗ БАРСЕЛОНЕ: Евролига задала ударац Звезди и Партизану, ово се „вечитима” неће свидети!