ДРАМАТИЧНА АКЦИЈА ФСБ: Ухапшен молдавски бомбаш непосредно пре него што је покушао да дигне у ваздух Кримски мост (ВИДЕО)
ЈЕДНА драматична операција руске безбедносне службе ФСБ завршена је успешно и спречила потенцијалну катастрофу, јављају руски извори.

Фото: ФСБ
Специјалне јединице Федералне службе безбедности Руске Федерације (ФСБ) тврде да су осујетиле низ планираних терористичких напада на територији Русије.
Како је ФСБ саопштио 14. априла ове године, руске власти ухапсиле су молдавског држављанина по имену Мариус Пруњану, након спроведених оперативних истрага. Молдавац је оптужен за припрему диверзија и сарадњу са Главном обавештајном управом Министарства одбране Украјине (ГУР).
Према саопштењу ФСБ-а, Пруњану је деловао под псеудонимом „Маx“ и био је у завршној фази припрема за извођење експлозија у руским градовима Волгограду и Саратову. Планирао је да под аутомобиле постави експлозивне направе које би биле даљински активиране.
Током хапшења, у његовом возилу пронађене су три бомбе са експлозивом типа Ц-4. Пруњану је одмах приведен и тренутно се налази на испитивању у Москви.
ДА ЛИ ЈЕ УКРАЈИНА УМЕШАНА У ПЛАНИРАЊЕ?
Према прелиминарним подацима руске истраге, Пруњану је претходно учествовао у борбама у оквиру руско-украјинског сукоба, током периода 2022–2023. године. Конкретно, борио се у редовима украјинске војске у области Бахмута у Доњецкој области.
У децембру 2023. године, наводно је регрутован од стране украјинске обавештајне службе ГУР, која му је доделила задатак да пренесе експлозивне направе у Русију, скривене у возилу са молдавским регистарским ознакама.
Пруњану је, према наводима, кренуо на пут ка Русији пре неколико недеља, користећи руту кроз више земаља како би избегао откривање. Међутим, руски агенти ФСБ-а препознали су сумњиво возило приликом његовог уласка у земљу и током контроле пронашли пет килограма експлозива скривених у аутомобилу. Пруњану је одмах ухапшен и пребачен у Москву.
Данас се суочава са озбиљним оптужбама, укључујући илегални транспорт експлозива и припрему терористичког акта – за које му прети казна затвора до 20 година.
МЕТА: КРИМСКИ МОСТ
Руски извори блиски ФСБ-у тврде да је крајњи циљ украјинске обавештајне службе био да Пруњану изведе диверзију на Кримском мосту (Керцшком мосту), једном од кључних стратешких објеката који повезује Крим са руским копном.
Ако се ове информације потврде, реч је о још једном покушају саботаже овог важног војног и логистичког правца. Истрага је у току, а инцидент додатно заоштрава већ напете односе између Москве и Кијева.
oruzjeonline.com
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо


ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.
08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

"ПРОНАЦИСТИЧКА ПРОШЛОСТ, УСТАШКИ СИМБОЛИ" Французи о Хрватској после Томпсона: "Усташе убиле стотине хиљада Срба, Рома, Хрвата"
ФРАНЦУСКЕ новине "Le Monde" оштро су критиковале Хрватску после концерта Марка Перковића Томпсона, упозоривши да Хрватска показује све већу толеранцију према пронацистичкој прошлости из времена НДХ.
08. 07. 2025. у 17:43
Коментари (0)