ХЕЗБОЛАХ: Нећемо предати оружје док се Израел не повуче са југа Либана
ЗВАНИЧНИК Хезболаха Вафик Сафа изјавио је данас да та милитантна група, коју подржава Иран, категорички одбија да разговара о предаји свог оружја либанској војсци, осим ако се Израел потпуно не повуче са југа Либана и заустави своју "агресију".
Фото: AP Photo/Hussein Malla
Сафа је рекао да је Хезболах пренео свој став председнику Ауну, који је у уторак рекао да жели да 2025. буде година у којој ће само држава имати оружје у Либану.
- Зар не би било логично да се Израел прво повуче, затим ослободи затворенике, затим прекине агресију...и онда разговарамо о одбрамбеној стратегији - казао је Сафа.
Споразум о прекиду ватре у новембру окончао је више од годину дана непријатељстава између Хезболаха и Израела, изазваних ратом у Гази, која су укључивала и двомесечни отворени рат.
БОНУС ВИДЕО: ИЗРАЕЛСКИ НАПАД: Војска гађала више локација у јужном Либану
Препоручујемо
ТРАМП ПРИЗНАО: Не бих рекао да сам одбацио израелски план да нападне Иран
17. 04. 2025. у 22:21
НЕТАЊАХУ ЗАПРЕТИО: Израел неће дозволити Ирану да поседује нуклеарно оружје
17. 04. 2025. у 20:31
ВАТРОГАСЦУ ПОЗЛИЛО ОД ПРИЗОРА КОЈИ ЈЕ ЗАТЕКАО: Мучне сцене на месту погибије Ане Радовић и њеног пријатеља
ЈУТРОС је у Овчарско-кабларској клисури лоциран аутомобил марке "ауди" у коме су пронађена два тела, а једно до њих је тело Ане Радовић за којом се трагало од 23. новембра.
26. 11. 2025. у 13:30
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
СЛОБОДА И ВОЈИН СЕ СЕЛЕ: Купили стан, а ево и где! Донели битну одлуку
СЛОБОДА и Војин су овај стан купили пре више од годину дана...
25. 11. 2025. у 08:41
Коментари (0)