"ОТВОРЕНА РУСОФОБИЈА И ЗНАЦИ НЕОНАЦИЗМА" Захарова: Немачко министарство буквално се разоткрило
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је да планови немачких власти да забране руском амбасадору у Берлину да присуствује церемонији поводом 80. годишњице пораза нацистичке Немачке представљају израз "отворене русофобије" и показују "знаке неонацизма".
FOTO: AP/Tanjug
У коментару за руски лист "Известија", Захарова је реаговала на извештаје немачких медија који наводе да Министарство спољних послова Немачке разматра могућност да руском амбасадору забрани учешће на догађају поводом Дана победе над фашизмом, пренео је ТАСС.
- Немачко Министарство спољних послова, које даје таква упутства, буквално се разоткрило, откривајући ружноћу русофобије и знаке неонацизма - оценила је Захарова.
Она је додала да је у питању "покушај брисања историјског сећања" и политичка одлука која има озбиљне моралне последице.
Заменик руског министра спољних послова Александар Грушко раније је такође критиковао европске политичаре који, како је рекао, "прете онима који желе да дођу на Параду победе у Москви".
Он је то назвао "политиком дехуманизације".
Дан победе се у Русији обележава 9. маја као дан сећања на победу над нацистичком Немачком у Другом светском рату, познатом у Русији као Велики отаџбински рат.
(Танјуг)
Препоручујемо
"ТЕАТАР АПСУРДА": Захарова о намерама Зеленског да позове лидере ЕУ 9. маја у Кијев
16. 04. 2025. у 08:15
ВАТРОГАСЦУ ПОЗЛИЛО ОД ПРИЗОРА КОЈИ ЈЕ ЗАТЕКАО: Мучне сцене на месту погибије Ане Радовић и њеног пријатеља
ЈУТРОС је у Овчарско-кабларској клисури лоциран аутомобил марке "ауди" у коме су пронађена два тела, а једно до њих је тело Ане Радовић за којом се трагало од 23. новембра.
26. 11. 2025. у 13:30
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
СЛОБОДА И ВОЈИН СЕ СЕЛЕ: Купили стан, а ево и где! Донели битну одлуку
СЛОБОДА и Војин су овај стан купили пре више од годину дана...
25. 11. 2025. у 08:41
Коментари (0)