ЗАПАД У ПРОБЛЕМУ: Главобоља ЕУ због Трампа и Крима
ЕВРОПСКИ савезници Украјине покушавају да убеде Кијев да размотри територијалне уступке за постизање мира.
Фото: ЕПА/ WILL OLIVER
ЕУ верује да ће сваки потез САД да призна Крим или захтева да Европа ублажи санкције Русији „убити“ јединство Европске уније, пише Фајненшел тајмс.
Подсећамо, председник САД Доналд Трамп је рекао и да му преговори са Зеленским иду теже него што је првобитно очекивао.
Амерички председник је избегао одговор на питање о могућем признању Крима руском територијом.
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.
09. 01. 2026. у 10:22
ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику
ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.
09. 01. 2026. у 13:11
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)