ПРВА ДАМА САД 55. РОЂЕНДАН ПРОВЕЛА У РИМУ: Трамп организовао свечани ручак у авиону (ФОТО)
ПРВА дама САД неочекивано је на свој 55. рођендан отпутовала у Рим где је заједно са супругом Доналдом Трампом присуствовала испраћају папе Фрање.
Фото Танјуг/АП/Evan Vucci
-Она рођендан прославља радно, казао је Трамп новинарима у председничком авиону "Air Force One", пренео је Њузвик.
Председник се нашалио рекавши да ће Меланију извести на свечани ручак у Боингу.
Прва дама Америке је римокатоличке вере с обзиром да потиче из Словеније, која је претежно католичка земља, подсетио је Њузвик.
Њена верска убеђења постала су позната 2017. након посете Ватикану где се срела са папом Фрањом.
Након тог сусрета, њен портпарол је потврдио да је она католкиња, а пре ње је то међу првим дамама била само Жаклин Кенеди.
Меланијин супруг, предсдник САД, Доналд Трамп је протестантске вере.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
СПРЕЧИЛА СКАНДАЛ: Откривено шта је Меланија шапнула Трампу током сахране папе Фрање
26. 04. 2025. у 18:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)