"ФРАНЦУЗИ ДА НЕ СТРЕПЕ": Власти у Паризу су поручиле да нема страха од ширења проблема са струјом из Шпаније и Португалије
ЦЕЛА Шпанија и добар део Португалије данас су били без струје.

Д. Новковић
У једном тренутку и француски градови у близини шпанске границе имали су проблема са снабдевањем. Струја је нестала у 12.30, а шпански дистрибутер РЕЕ је затим саопштио да би за враћање у нормалу требало од шест до десет сати.
Нису радили мобилни телефони и интернет, многи грађани су извлачени из блокираних лифтова, док су се на путевима створиле километарски дуге колоне аутомобила. Неки су ово стање генералног "блекаута" описивали као апокалипсу.
Шпанске власти још не саопштавају разлоге за овај изненадни гигантски нестанак струје. Португалски дистрибутер струје претпоставља се да је реч о ретком метеоролошком феномену везаном за ниво варијација температуре који је погодио линије високог напона.
У седишту ЕУ су саопштили да не постоји никаква индиција да би могло да се ради о информатичком нападу. Из Европске комисије су поручили да су у сталном контакту са властима Шпаније и Португалије ради утврђивања разлога за нестанак струје оваквих размера, те да изблиза прате даљи развој ситуације.
Без струје су на кратко остали и француски делови Баскије, департман Ланд на западној атлантској обали, као и град Перпињан. Власти у Паризу су поручиле да нема страха од ширења проблема са струјом на француском тлу.

ЗАСТРАШУЈУЋЕ: Удар Искандера убио 70 припадника ВСУ, објављен снимак (ВИДЕО)
РУСКА војска је нанела удар оперативно-тактичким ракетним системом „Искандер“ на камп за обуку украјинских снага у Сумској области, при чему је, према наводима Министарства одбране Русије, убијено до 70 припадника Оружаних снага Украјине (ВСУ), укључујући 20 инструктора.
20. 05. 2025. у 21:12

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ДОСТА ЦЕНЗУРЕ И ЋУТАЊА Евросонг скандал, огласио се премијер Шпаније: "А Русију сте могли?"
ДВОСТРУКИ аршини...
19. 05. 2025. у 19:03
Коментари (0)