ЛУКАШЕНКО УПОЗОРАВА: Украјинска омладина маше нацистичким транспарентима уз сагласност Запада
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко осудио је понашање младих људи у Украјини и балтичким државама, који, према његовим речима, активно користе нацистичке симболе уз одобрење Запада.
Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
- Данас, у балтичким земљама и Украјини, млади људи машу заставама СС дивизије, подижу споменике фашистичким џелатима, и све то уз прећутну сагласност остатка Запада - рекао је Лукашенко на форуму „Велико наслеђе – Заједничка будућност“.
Он је нагласио да Русија и Белорусија не би требало да ћуте о овом питању и да су дужне да изнесу свој став.
Раније је руски председник Владимир Путин изјавио да ће Русија увек памтити лекције Великог отаџбинског рата.
Препоручујемо
"СТРАХ И ДАЉЕ ФУНКЦИОНИШЕ" Медведев: Једино што их зауставља је претња одмаздом
29. 04. 2025. у 14:29
РАТ У УКРАЈИНИ: Најмање 39 људи рањено у нападу на Харков - Битка за Торецк - Оборен украјински ловац Су-27
29. 04. 2025. у 07:37 >> 00:07
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)