СПОРАЗУМ О МИНЕРАЛИМА ПРЕД ВРХОВНОМ РАДОМ: Гласање о ратификацији 8. маја
ПАРЛАМЕНТ Украјине (Врховна Рада Украјине) планира гласање о ратификацији споразума са Сједињеним Америчким Државама о минералима 8. маја, саопштио је посланик те земље Јарослав Железњак на Телеграму.
Фото: Танјуг/Ukrainian Presidential Press Office via AP
Споразум, који је потписан у среду, омогућава Сједињеним Америчким Државама повлашћен приступ новим уговорима о украјинским минералима и финансирање обнове Украјине, пренео је Ројтерс.
Украјински премијер Денис Шмихал рекао је посланицима данас да ће два од три документа везана за тај споразум бити изузета од потребе за ратификацијом, јер се односе на детаље имплементације.
Он је додао да ће само један документ, који се тиче главног споразума, бити предмет гласања.
Такође је рекао да Украјина планира да ратификује споразум у наредним недељама, док је заменица премијера Јулија Свириденко најавила да ће ратификација бити обављена што пре.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУБИО САСУО КИЈЕВУ ИСТИНУ У ЛИЦЕ: Украјина неће моћи да се врати на границе из 2014.
02. 05. 2025. у 08:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)