ЗАХАРОВА: Обнављају се контакти између Русије и САД
ПОРТПАРОЛКА Министарства спољних послова Русије Марија Захарова изјавила је да се контакти између Русије и Сједињених Америчких Држава обнављају, након што су претходне године били готово потпуно прекинути.
Фото: Профимедиа
- Контакти између Русије и САД се обнављају, јер су претходно били потпуно прекинути. То, наравно, није једноставан задатак, али се одвија у различитим правцима- истакла је Захарова.
Она је нагласила да су кључну улогу у овом процесу имали руски министар спољних послова Сергеј Лавров и амерички државни секретар Марко Рубио, који су отворили простор за консултације међу дипломатама. Захарова је, такође, напоменула да се контакти одвијају и на парламентарном нивоу, са руским сенаторима који комуницирају са својим америчким колегама.
- Постоје и конкретни резултати који су већ постигнути, укључујући побољшања у раду наших амбасада- додала је она.
Говорећи о улози Сједињених Америчких Држава у Украјини, Захарова је истакла да би било продуктивније говорити о обнови билатералних контаката него о америчкој посредничкој улози.
- Не треба да говоримо толико о посредничкој улози САД у Украјини, колико о обнављању контаката између Москве и Вашингтона, које је претходна администрација намерно уништила- закључила је Захарова.
Препоручујемо
ЕВРОПА СЕ НАОРУЖАВА И СПРЕМА ЗА РАТ СА РУСИЈОМ: Захарова упутила драматично упозорење
06. 05. 2025. у 18:11
ЗАХАРОВА СЕ ОГЛАСИЛА О ПРИМИРЈУ ЗА ДАН ПОБЕДЕ: Упутила бруталну поруку Зеленском
06. 05. 2025. у 15:45
ЗАХАРОВА О СКАНДАЛОЗНОЈ ИЗЈАВИ ЗЕЛЕНСКОГ: Класична међународна терористичка претња
03. 05. 2025. у 14:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)