ИДЕОЛОГ ШЕФА РУСКЕ ДРЖАВЕ ПОРУЧИО: Путин је пре 25 година почео да чини Русију "поново великом"
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин наследио је земљу пре 25 година, у тренутку када је јурила у понор изузетном брзином, али је успео да заустави тај процес удаљивши се од глобализма и либерализма, истакао је руски филозоф, политиколог и социолог Александар Дугин.

Фото: Танјуг
Он се осврнуо на слоган америчког председника Доналда Трампа "учинимо Америку поново великом" (МАГА).
- Овде би требало да обратимо пажњу на то ко би могао да послужи као узор. И заиста, прва фигура која пада на памет је председник Руске Федерације Владимир Владимирович Путин, који је у много чему предухитрио трансформације, које су се нашле у основи идеологије МАГА, јер је пре 25 година почео да чини Русију поново великом- рекао је Дугин.
Русија је, како наводи, била велика сила, али је изгубила своју величину крајем прошлог века, готово поставши "другоразредна регионална сила".
- Путин је почео да се ослобађа либерализма, почео је да се удаљава од глобализма и да заиста успоставља цивилизацијски суверенитет Русије, заснован на традиционалним вредностима- подсећа он.
Стога, наставља, заиста се може рећи да су управо Путин и Путинова Русија умногоме постали својеврсна референтна тачка за конзервативну револуцију Доналда Трампа.
Према речима Дугина, Путин је наследио земљу у тренутку када је била као "вагон који јури у бездан", у изузетно брзој фази распадања. Како наводи, руски председник је поставио земљу на "потпуно друге шине".
- Сада влада земљом која се, напротив, иако споро, иако са великим тешкоћама, креће ка процвату, креће ка победи, креће ка јачању сопственог суверенитета и креће ка величини- нагласио је Дугин и назвао то невероватним подвигом.
(рт.рс)
Препоручујемо

ПУТИН ЧЕСТИТАО ВЕТЕРАНИМА 80 ГОДИНА ОД ПОБЕДЕ: Одбранили сте свет од смртоносне претње
06. 05. 2025. у 07:44

ИСТИНА О ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ СЕ МОРА БРАНИТИ: Путин разговарао са Нетанијахуом
06. 05. 2025. у 17:22

КАДИРОВ НАПУШТА ПОЗИЦИЈУ ЛИДЕРА ЧЕЧЕНИЈЕ? Тражио од Путина да га ослободи дужности
06. 05. 2025. у 16:43

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?
ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".
21. 08. 2025. у 19:40

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

Да ли је она најзгоднија водитељка на РТС-у? Објавила фотке у бикинију са плаже
ВОДИТЕЉКА Драгана Косјерина привлачи пажњу својим атрактивним изгледом где год се појави.
22. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)