СРАМОТА БЕЗ ПРЕСЕДАНА: Лавров критиковао ЕУ због притисака на Србију и забране летова

Mina Izgarević

07. 05. 2025. у 22:19

ШЕФ руске дипломатије Сергеј Лавров изјавио је данас да је срамотно што су поједине европске земље затвориле свој ваздушни простор за лидере светксих земаља који су летели у Москву како би присуствовали на свечаностима поводом 80. годишњице окончања Другог светског рата.

СРАМОТА БЕЗ ПРЕСЕДАНА: Лавров критиковао ЕУ због притисака на Србију и забране летова

FOTO: Tanjug/AP

- Наравно, то је срамота - рекао је Лавров за телевизију Русија 1. Он је указао на то да Европска унија од Србије захтева да се придружи санкцијама Русији и да прихати губитак АП КиМ.

- Председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен и још неки хистерично су данас изјавили да је хитно потребно ове године започети процес приступања Украјине Европској унији. Захтевају од Србије да се придружи антируским санкцијама и прихвати губитак Косова. 

Дакле, испоставља се да чекају да они који проповедају нацистичке вредности, попут (украјинског председника) Володимира Зеленског и његовог тима, уђу у Европску унију, а онима који бране историјско сећање са Русијом, желе да ускрате сва права. Срамота - рекао је Лавров.

Три балтичке земље, чланице ЕУ, Литванија, Летонија и Естонија забраниле су прелет кроз свој ваздушни простор светским лидерима који путују у Москву како би присуствовали паради поводом Дана победе против фашизма 9. маја, међу којима и председнику Србије Александру Вучићу. 

Председник Србије допутовао је данас у Москву где га је на аеродрому сачекао заменик министра спољних послов Русије Александар Грушко, а за њега је приређен дочек са почасном гардом. 

Авион којим је Вучић кренуо у Москву претходно је био заустављен у Бакуу због борбених дејстава између Русије и Украјине где је сачекао одобрење да настави лет. 

Током посете Вучић ће имати билатерални сусрет са председником Русије Владимиром Путином.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - "НОВОСТИ" у Москви: Улице спремне за велику Параду победе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.

07. 05. 2025. у 21:01

ТО ЈЕ СКАНДАЛ! Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.

07. 05. 2025. у 15:26

Коментари (0)

ШОК ПРОМЕНА ПРАВИЛА ФУДБАЛА! Офсајд се мења на невероватан начин, више ништа неће бити као до сада! (ВИДЕО)