КАКАВ ЈЕ ОДНОС ПАПЕ ЛАВА И АМЕРИЧКОГ ПРЕДСЕДНИКА: Трамп више није најпопуларнији Американац

СЛОЖЕНИ односи на релацији кардинала Роберта Превоста и америчких конзервативаца биће велики изазов за Трампове људе.

КАКАВ ЈЕ ОДНОС ПАПЕ ЛАВА И АМЕРИЧКОГ ПРЕДСЕДНИКА: Трамп више није најпопуларнији Американац

Foto: Profimedia

Католичка десница, како је називају, последњих месеци је у великом успону, а са тим проблемом ће се веома брзо суочити папа Лав.

Супростављене визије католичких вредности имао је и папа Фрања и многи амерички католици, а управо њих је подржавао и амерички потпредседнкк Венс.

Сада, када је изабран поглавар Римокатоличке цркве по узору на папа Фрању сигурно је да ће доћи до сукоба између америчких верника, конзервативаца и либерала.

Нови папа долази и у тренутку драматичних догађаја у самој Америци, када трећина кабинета Доналда Трампа су католици.

А познато је да кардинал Превост, садашњи папа, не одобрава насилно истеривање имиграната. И у Врховном суду су већина судија католици, па ће бити занимљиво како ће се поставити према новом поглавару Цркве.

Било је занимљиво проматрати реакције Американаца на Тргу светог Петра, где их је било много у ноћи када је изабран папа Американац. Већина није имала појма ко је кардинал Превост, али су били одушевљени папом Американцем.

Здушно су „навијали“, као на утакмици и на питања што очекују од „свог“ папе одговори су гласили, отприлике, „да врати достојанство Америке“.

- Овај папа ће очито наставити говорити о правди, миру, избјеглицама, сиромашнима и гладнима - каже Томас Риз, дугогодишњи ватикански аналитичар, „а ако га ово доведе у невоље са Трамповом Белом кућом, нека буде тако“.

Десничарски католички медији у Америци већ критикују папу Лава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ СЕ НАЉУТИО: Повукао овај потез