БИЛАНС ТРОДНЕВНОГ ПРИМИРЈА: Москва открива све о ударима кијевског режима
ОРУЖАНЕ снаге Украјине су, пред почетак тродневног примирја које је Русија прогласила од поноћи 8. маја, намерно повећале број удара на руске регионе за скоро четвртину, покушавајући да застраше цивилно становништво, истакао је специјални изасланик руског Министарства спољних послова за злочине кијевског режима Родион Мирошник.

Фото: Профимедиа
Више од 20 становника руских региона рањено је током тродневног примирја које је Русија прогласила поводом 9. маја, а шесторо је погинуло као резултат удара Оружаних снага Украјине, изјавио је за ТАСС специјални изасланик руског Министарства спољних послова за злочине кијевског режима Родион Мирошник.
-Током тродневног прекида ватре, ударима Оружаних снага Украјине оштећене су стамбене куће, медицински транспорт, цивилна возила и комерцијални објекти. Није било могуће избећи жртве међу цивилима. Повређена су 23 цивилна лица, од којих је шесторо погинуло, истакао је он.
Мирошник је нагласио да су "најдрастичнији" случајеви удара током примирја забележени у Курској области: у гранатирању насеља Звано вишецевним ракетним системом ХИМАРС погинуо је један мушкарац, а у насељу Глушково је приликом бацања авионске бомбе страдала једна жена.
Председник РФ Владимир Путин прогласио је примирје поводом обележавања 80. годишњице победе у Великом отаџбинском рату, од поноћи 8. маја до поноћи 11. маја. У том периоду све борбене активности су биле обустављене. Одлука је донета из хуманитарних разлога.
Оружане снаге Украјине су, пред почетак тродневног примирја које је Русија прогласила од поноћи 8. маја, намерно повећале број удара на руске регионе за скоро четвртину, покушавајући да застраше цивилно становништво.
-Уочи Дана победе, игноришући једнострано проглашени прекид ватре од стране Русије, украјински нацисти не само да нису смањили интензитет удара на цивилне објекте, већ су број напада повећали за скоро четвртину у поређењу са данима пре празника, покушавајући да застраше цивилно становништво... Укупно, током протеклих седам дана, украјинске оружане формације испалиле су најмање 2.636 пројектила на цивилне мете на територији Русије, додао је он.
Мирошник је појаснио да су прошле недеље епицентри активних напада украјинских трупа биле пограничне територије Белгородске, Курске и Брјанске области. Противник је најчешће користио дронове за нападе на те регионе.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ Руска армија продире код Покровска, Угљедара прилази Дњепропетровску; ВСУ се вратио у Торецк; (МАПА/ВИДЕО)
13. 05. 2025. у 07:31 >> 02:24

КИЈЕВУ СЛЕДИ ПОРАЗ Швајцарски политичар: Ако одбију руски предлог о преговорима...
11. 05. 2025. у 19:00

ТОС И ПАДОБРАНЦИ ОДБИЈАЈУ НАПАДЕ НА КУРСКУ ОБЛАСТ: Не дамо им ни да приђу
11. 05. 2025. у 17:45

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

ИСТИНА О БЕБЕКОВОМ ПОРЕКЛУ: Демантовао погрешне информације
ПЕВАЧ Жељко Бебек прославио се у бенду Бијело дугме, а онда је низао успехе и у соло каријери. Он је деценијама на јавној сцени, а мало ко зна да његово име није Жељко.
25. 06. 2025. у 16:30
Коментари (0)